WOLNO CZYTAĆ! – we włodawskiej Letniej Galerii Bibliotecznej SMO – TEŻ!

Wolno czytać! – to hasło II Nocy Bibliotek – ogólnopolskiego wieczorno-nocnego wydarzenia promującego czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne i otwarte dla wszystkich instytucje kultury. Jest to również okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do prezentacji działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania.

4 czerwca 2016 r. ponad tysiąc bibliotek wszystkich typów zaprosi w swoje progi miłośników książek i sympatyków bibliotek do udziału w tej ogólnokrajowej akcji czytelniczej.

Organizatorem włodawskiej edycji jest Miejska Biblioteka Publiczna. Punktem kulminacyjnym programu będzie uroczyste otwarcie Letniej Galerii Bibliotecznej SŁOWO-MUZYKA-OBRAZ, w której oprócz wspólnego czytania zaplanowano spotkanie z pszczelarzem, plenerowy seans filmowy, obserwację nieba nad Włodawą oraz gry, konkursy i zabawy.

Partnerami organizacyjnymi wydarzenia są: Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie oraz lokalny lider Akcji Cała Polska czyta dzieciom Bogusława Górska.

Włodawska Noc Bibliotek rozpocznie się o 18.00 i potrwa do 24.00. Spotykamy się 4 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, ul. Przechodnia 13.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress