XV Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego

W sobotę 13 czerwca na scenie Włodawskiego Domu Kultury wystąpiło 11 zespołów tańca ludowego z całego województwa lubelskiego. Okazją do podziwiania  umiejętności młodych tancerzy był XV Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie. Przegląd otworzył Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, który był jednym z patronów honorowych imprezy. Jury w składzie Małgorzata Wardak, Dominika Lesiuk i Włodzimierz Kukawski oceniło zespoły w trzech kategoriach wiekowych. Nie było to wcale łatwe, ponieważ tegoroczny przegląd stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców.
W kategorii do 10 lat I miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej „Murawinka”, II – Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” z Białej Podlaskiej, III – Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” gr. III  z MDK we Włodawie. Wyróżnienie – Zespół Pieśni i Tańca „Sitareczka” z Biłgoraja.
W drugiej kategorii (11 – 14 lat) I miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” gr. II z Woli Uhruskiej, II  – Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” gr. II z MDK we Włodawie,
W trzeciej kategorii (15 – 19 lat) I miejsce – Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” gr. I z MDK we Włodawie, II – Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” gr. I z Woli Uhruskiej, III – Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego Klementowice.

 

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress