XXVII Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem rozpoczęte

Inauguracyjny koncert 27. edycji festiwalu „Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem” obfitował w wiele wzruszeń i wspomnień.

W niedzielę (14.07) Włodawa po raz kolejny zamieniła się w stolicę światowego folkloru. Przed licznie zgromadzoną na popularnej „muszli” publicznością zaprezentowały się Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, Kiriat Motzkin Dance Group z Izraela oraz Zespół Tańca Ludowego „Polesie” i Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”.

Festiwalowe prezentacje poprzedziło oficjalne rozpoczęcie festiwalu. Formułę otwarcia wygłosili wspólnie Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, Dyrektor Włodawskiego Domu Kultury Łukasz Zdolski oraz Dyrektor Festiwalu Mirosław Megiel. Gdy formalnościom stało się zadość rozpoczęła się folklorystyczna uczta.

Duże zainteresowanie wzbudził występ tancerek z zaprzyjaźnionego miasta Kiriat Motzkin (Izrael), który miał niezwykły finał. Pani Lea Piterman Ganor podzieliła się z widzami swoimi wspomnieniami związanymi z Włodawą. Pochodzi bowiem z rodziny, która przed laty mieszkała właśnie w naszym mieście.

Wzruszeń i wspomnień nie brakowało również po występie Zespół Tańca Ludowego „Polesie”. Na scenie wystąpiło bowiem wielu dawnych członków zespołu.

Kolejne festiwalowe prezentacje już dzisiaj. Wystąpią zespoły z Estonii, Macedonii Północnej i Rosji. Początek koncertu o godzinie 17. Zapraszamy!

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress