Zapisy na jubileuszowy Bieg Sobiborski

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął zapisy chętnych do udziału w tegorocznym biegu i uczczenia w ten sposób ofiar byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze.

W ubiegłorocznych zawodach pod hasłem „Ocalić od zapomnienia, uczyć dla przyszłości”, wzięła udział rekordowa liczba 449 zawodników. I choć organizatorzy przyznają, że w tym przypadku nie chodzi o bicie kolejnych rekordów frekwencji, wierzą, że zainteresowanie tegorocznym biegiem będzie równie imponujące.

Organizowany po raz piętnasty Bieg Sobiborski odbędzie się 12 października, ale zgłoszenia zainteresowanych są przyjmowane tylko do 6 października.

W zawodach mogą uczestniczyć dzieci, młodzież i dorośli. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich będą rywalizować na trasie wokół Czworoboku we Włodawie. W biegu głównym wystartują osoby pełnoletnie oraz te, które nie ukończyły 16 lat, ale mają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. Zawodnicy będą rywalizować w kategoriach „open” kobiet i mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych na wózkach. — Trasa biegu głównego liczy 12,5 kilometra i wiedzie z Sobiboru, przez Orchówek i ulicą Okunińską na ul. Rynek przy Czworoboku we Włodawie. Osoby niepełnosprawne na wózkach będą mieć do pokonania 6,5 kilometra.

Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Szkolna 4, 22-200 Włodawa, telefonicznie pod numer: 82 572 25 84 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres: mosir.wlodawa@gmail.com. Dla najlepszych biegacze przewidziano puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy, a dla wszystkich zawodników pamiątkowe medale.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress