Zapraszamy na wernisaż

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie zapraszają na wernisaż prac plastycznych TAJEMNICZY LAS. Wernisaż odbędzie się 3 października 2018 r. o godz. 11.00 w Galerii Na Piętrze MBP Włodawa.
Drzewa od zawsze wzbudzały szacunek ludzi. Ich wartość przyrodnicza jest oczywiście nieoceniona ale nie tę zaletę chcieli w swych pracach podkreślić uczniowie, autorzy prezentowanych prac plastycznych.
Drzewom przypisuje się dobroczynną, a niekiedy magiczną potęgę. Ludzie sadzą je nie tylko po to by czerpać z ich owoców, ale by stwarzać nastrój.
Kilkusetletnie drzewa wydają się wieczne.
Wierzymy w ich magiczną siłę, promieniującą z nich energię i uzdrawiającą moc.
Kiedyś te stare, potężne rośliny były czczone, a nawet stawały się przedmiotem kultu. Wierzono, że są mieszkaniem duchów, bóstw czy nimf. Ludzie żyli w zgodzie z naturą i szanowali ją.
Drzewo, często natchnienie poetów, malarzy zafascynowało też młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie pani Iwony Szwaj, obecnie klasy VIIIa i VIIIc, wykonali prezentowane prace na lekcjach plastyki.
Część prac wykonano techniką graficzną linorytu, pod kierunkiem pani Anny Butryn.
Praca twórcza fascynowała wszystkich i postępowała w ciszy, a efekt zaskoczył autorów.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress