Zapraszamy na spotkanie z Arkadiuszem Iwaniukiem

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie  zaprasza na spotkanie autorskie z Arkadiuszem Iwaniukiem promujące książkę „Zioła pól, lasów i ogrodów”, które odbędzie się we wtorek 13 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Na Parterze MBP.

Na odprężenie po stresującym dniu – aromatyczna kąpiel z rumiankiem, na ból brzucha i niestrawność – łyżka piołunówki, na wzmocnienie – sałata z dodatkiem pokrzywy, na… Dobrze jest znać receptę, która przy wykorzystaniu naturalnych roślinnych składników wesprze nasze zdrowie, poprawi nastrój, uśmierzy boleści. Czasem niewiele trzeba, aby przywrócić homeostazę organizmu, nie narażając go na działania uboczne leków syntetycznych. Czas poświęcony poznawaniu i stosowaniu ziół zwróci się w dobrym samopoczuciu i kondycji. Już samo zbieranie ziół, a potem wytwarzanie odwarów i nalewek przysparza wiele radości, a co dopiero wprowadzenie ich do swoich kuracji i diet!

Książka „Zioła z pól, lasów i ogrodów” wyjaśnia podstawowe pojęcia i zasady zielarstwa, przybliża charakterystykę botaniczną oraz sposoby zastosowania najbardziej skutecznych i sprawdzonych ziół dziko rosnących lub uprawianych w Polsce. Opisy i fotografie pozwalają odnaleźć i rozpoznać poszukiwane gatunki w naturze. Ciekawostki z historii medycyny naturalnej oraz osobliwości świata roślin ukazują fascynujący i wart odkrywania świat zielarstwa i ziołolecznictwa.

Arkadiusz Iwaniuk

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress