„Zmagania przedmedyczne starszaków” w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie

Dnia 7 czerwca 2018 roku w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym odbyły się ostatnie już warsztaty dla przedszkolaków, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je znany już wszystkim w przedszkolu pan Radosław Bartosiak – ratownik medyczny ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie – Działu Pomocy Doraźnej we Włodawie. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach 6-latków: Tygrysków i Słoneczek.
Pan Radosław opowiedział starszakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz poznały procedurę wzywania pomocy przez telefon. Duże wrażenie na przedszkolakach zrobił „fantom”, na którym uczyły się podstaw reanimacji.
Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny i w przemiłej atmosferze, a pan Radosław swoją postawą sprawił, że każdy przedszkolak chętnie brał w nich udział i zadawał mnóstwo pytań.  Składamy serdeczne podziękowania panu Radkowi za poświęcony nam czas i ogromną cierpliwość. Zajęcia zorganizowała nauczycielka p. Renata Torbicz.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress